Версия для печати

Старобогданівка відсвяткувала 210-річний ювілей

Вторник, 23 Октябрь 2012 06:52
Оцените материал
(3 голосов)

У суботу, 20 жовтня, одне з найстаріших сіл Михайлівського району святкувало ювілей - 210 років свого заснування.


Старобогданівка зовсім не схожа на інші населені пункти Михайлівщини. Зручно розкинула вона свої вулиці в чудовій долині. З одного боку її - мальовничі луки та річка, з іншого - лісочок на пагорбку. Краса.


Як населений пункт, село засновано в 1802 році духоборами - переселенцями з Курської, Тамбовської (пізніше - Полтавської) губерній. Щоправда, в 1844 році царський уряд переселив їх на Кавказ, проте свою віру, любов до ближнього, працелюбство та доброзичливість вони встигли передати в спадок тим, хто залишився...


Святкування видатного ювілею проходило на території місцевої школи - навчально-виховного комплексу І - ІІ ступенів, як вона тепер називається. Тут же була організована виставка найрізноманітніших поробок, виготовлених учнями й учителями.


Був проведений ярмарок, на якому ФГ «Таврія-Скіф» представило свою продукцію, організована робота виїзної торгівлі. Працювали атракціони для дітей.


Урочисту частину святкування відкрив Старобогданівський сільський голова С. Сахаров. До слова запрошувалися також І. Назаренко, керівник ТОВ «Старобогданівське», Н. Верещага, директор школи.


Секретар сільської ради С. Іванченко привітала односельців з ювілеєм, побажала їм якнайміцнішого здоров’я, щастя, успіхів у житті, а потім зачитала телеграму народного депутата Артема Пшонки, в якій він вибачався за те, що не зміг приїхати особисто на святкування, а також надіслав свої привітання з нагоди славної дати.


На святі був присутній і виступив голова районної ради М. Фатєєв. Він разом зі старобогданівцями порадів їх досягненням, найголовніше з яких - проведення природного газу в село, побажав успіхів і в майбутньому.


У селі, на жаль, не залишилося жодного учасника Великої Вітчизняної війни. Останній, І. Катунін, нещодавно помер, не доживши 3 місяці до свого сторіччя. А от довгожителів тут 29. Це ті, хто має 80 років і старші. Присутніх на святі, так би мовити, старійшин села вітали оплесками й квітами.


Приділили увагу старобогданівці під час святкування й своєму майбутньому - дітям. У цьому році в селі народилося п’ятеро нових жителів. Першим на світ з’явився хлопчик, який народився в сім’ї Соломатіних. Крім того, поповнилися новими членами родини Руднєвих, Пузанових, Лукьянчуків, Білашів. Усім їм секретар сільради вручила м’які іграшки для немовлят.


Вшанували під час свята й сім’ї старобогданівців, у яких троє та більше дітей. Найбагатшою на нащадків мамою виявилася Ю. Клименко, в якої їх аж шестеро.


Для всіх батьків подарувала свій виступ - пісню «Мій край» - місцева жителька, випускниця тутешньої школи Оксана Величко. Крім того, розважали присутніх піснями й танком старобогданівські школярі.


Приїздили сюди й аматори-гості: працівники районного будинку культури та переможці районного етапу конкурсу «Зорепад-2012». Це Анастасія Ніжнікова, Іван Сушко (ведучі), Олена Сапальова, Олена Максименко, Микола Ніжніков, Анастасія Прохода, Юлія Мінакова (вокалісти), Аліна Сардак (танцівниця). Виконали кілька танців і учасниці колективу «Надія» (керівник - Наталія Мороз, постановниця танців - Наталія Коваль).


Тепло й сердечно приймали старобогданівці аматорів із райцентру. Та й концерт же був чудовий.

 

Тетяна Попова,

за матеріалами газети «Михайлівські новини»

Прочитано 1041 раз Последнее изменение Вторник, 23 Октябрь 2012 07:10
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии